Szybkie pożyczki online, kredyty, konta bankowe

, Ranking lokat i kont oszczędnościowych, Szybkie pożyczki online, kredyty, konta bankowe

Ranking lokat i kont oszczędnościowych

Według badań statystycznych Polacy stale bogacą się. Oznacza to nie mniej, nie więcej, że coraz więcej naszych rodaków może pozwolić sobie na odkładanie i oszczędzanie. W tym celu zakładamy lokaty i konta oszczędnościowe. Poniżej przybliżamy najważniejsze cechy obu produktów, jakie są plusy i minusy poszczególnych rozwiązań.

W poniższym tekście odpowiemy na najbardziej nurtujące pytania:

  1. Dlaczego warto założyć lokatę lub konto oszczędnościowe?
  2. Jak wybrać najkorzystniejszy produkt?
  3.  Na co zwrócić największą uwagę?

 

Dlaczego mam założyć lokatę i/lub konto oszczędnościowe?

 

Po pierwsze, jeśli dysponujesz pieniędzmi, które nie są Ci w tym momencie potrzebne, warto sprawić, by pracowały dla Ciebie. Chodzi o to, by niewielkim wysiłkiem zarobić. Twoje zaangażowanie tak naprawdę kończy się na wyborze odpowiedniej lokaty lub konta oszczędnościowego. Kolejna sprawa dotyczy inflacji. Jeśli dla przykładu dziś dysponujesz kwotą 5000 złotych, to uwierz, że za 10 lat kwota ta będzie miała zdecydowanie niższą wartość niż dziś. Tak w skrócie działa inflacja. Nieoprocentowane konta bankowe nie reagują na nią. Jeśli dziś przelejesz na nie 5000 zł, za 10 lat będziesz dysponował nadal kwotą 5000 zł.

 

Konto czy lokata?

 

Tutaj nie ma jedynej słusznej odpowiedzi. Teoretycznie na lokacie pieniądze są w pewien sposób “zamrożone”. W zamwian jednak uzyskujemy lepsze warunki tzn. procent od ulokowanej kwoty. Przy okazji kont oszczędnościowych, w każdym momencie możemy skorzystać z przelanej tam gotówki. W zasadzie pieniądze na lokacie również można odmrozić, jednak w przypadku konta procedura jest przyspieszona. Jeśli dysponujesz dużą kwotą gotówki, warto zastanowić się nad poważniejszymi inwestycjami, np. w branżę nieruchomości czy handlu. W takiej sytuacji, mimo wszystko, na lokacie czy koncie oszczędnościowym powinniśmy umieścić ok 10% naszych oszczędności. Przy wyborze lokat bardzo ważne jest również przez jaki okres czasu chcemy daną usługę wykorzystać. Jeśli nasz cel jest krótkoterminowy, np. przyszłoroczne wakacje, termin zakończenia usługi należy zaplanować na kilka tygodni przed dniem wydania pieniędzy. Inna sprawa ma się w przypadku zbierania środków na zakup mieszkania czy innych nieruchomości. Wtedy warto zastanowić się nad dłuższym czasem korzystania z usługi, co przyniesie nam odpowiednie profity.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Przy korzystaniu z usług bankowych zawsze należy dokładnie zapoznać się z treścią podpisywanych dokumentów. Nasze pieniądze są bezpieczne, tutaj nie możemy się martwić, bowiem tego typu usługi są zabezpieczone odrębnymi przepisami. Często jednak banki do lokat proponują nam produkty, z których raczej korzystać nie chcemy. Oczywiście przede wszystkim zwracamy uwagę na oprocentowanie. Tutaj zasada jest prosta. Im oprocentowanie wyższe, tym lepiej dla nas i naszych pieniędzy.
 
Poniżej przedstawiamy aktualne atrakcyjne oferty lokat i kont oszczędnościowych
 

RANKING LOKAT: